Keeled

english
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
 

 

Disainhotell või hotelli disain? Pigem teenuse disain !

 

20.nov-3.dets 2007 toimus  Arhitektuuri- ja Disainigaleriis näitus "Arukas Hotel" mis üritas anda vastuse küsimusele  Disainhotell või hotelli disain? 

 

Arukas hotell, life-style- ja disainhotell. Uudsed kõlavad mõisted on sisenemas ehitusärisse ja hotellide müügistrateegiatesse. Ruumide trendikas disain, uusim plasmateler seinal, kuulsa disaineri tugitool nurgas või vaas laual – kas see ikka on tänapäeva hotelli asukale piisav tingimus puhkuseks, meelelahutuseks või tööks. Disainerite meelest, MITTE!

 

Uks, mille saad lahti käsi kasutamata ...Otseühendus kööki...Teed juhatavad interaktiivsed seinad....Reguleeritav  atmosfäär...

 

Aasta on Eesti-Soome töörühmad teinud koostööd selle nimel, et leida uusi lahendusi tuleviku hotellile. Disainerid esitasid lähteülesande kliendi seisukohalt: kas hotelli disain saab teenuse kvaliteeti suurendada? Kas arhitektuur saab olla interaktiivne? Kas hotellis on peale vastuvõtulaua ka muid interaktiivseid objekte? Nende küsimuste üle pead murdes püüdsid töörühmad tõlgitseda kliendi vajadusi uusimast tehnoloogiast lähtuvalt ning mõtlesid välja tuleviku teenuse võimalusi ja kontseptsioone. Näitusel on võimalik tutvuda aruka kraanikausiga, kokkurullitava saunaga, interaktiivse ukse ja seinapaneelidega, kardinatega, mis valgustavad tuba ning tekstiilidega, mis suhtlevad või müra summutavad.

 

Lisaks praktilisele tööle toimus projekti käigus mitmeid seminare ja workshope nii Eestis, Rootsis kui Soomes. Peapartneriteks olid  Baltic Design & Interior Network (Soome) ja  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (Helsinki)  ning   Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esindus, Eesti Disainerite Liit, Tehnopol jt. Projektis osales 9 eesti disainerit Igor Volkov, Ilona Gurjanova, Ivari Männi, Jan Graps, Jukka Halttunen, Ken Ruut, Keret Altpere, Monika Järg, Tarmo Luisk, eksperdina soome disainer Tapio Anttila. Prototüüpide tegemisel osalesid  Wendre, ByRoller, Haapsalu Uksetehas jt ning 5 soome IT ja puidufirmat. Estonian Finnish Design Challenge projekti rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist ja see viidi läbi Lõuna-Soome ja Eesti Interreg III-programmi raames.  

 

14.12.07-9.01.08 eksponeeriti arukaid tooteid Helsinki Design Forumis.