Keeled

english
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
(24) 25-27.09.2009 on DISAINIÖÖ ja kultuurifestival Arts & Lights in Tallinn

 

 

Juba neljandat korda toimub Tallinnas kultuurifestival, mis propageerib disaini, kaasaegset elustiili, kvaliteetset elukeskkonda ja loomemajandust. Seekordne festival tahab tabada otsivat vaimu ning fookuses on: LEIDLIKKUS. INNOVATSIOON. SÄÄSTLIKKUS. TAASKASUTUS. Festival tähistab Euroopa Loovuse- ja Innovatsiooniaastat ning on Eesti Innovatsiooniaasta üheks tähiseks.
Festivali sisustavad näitused, installatsioonid, moe-showd, performance’d, välikino, välieluruumi väärtustavad ettevõtmised, workshopid, tootetutvustused, festivalihinnaga müügiüritused. Külastajaid harivad või meeltlahutavad ettevõtmised demonstreerivad kuidas disain käivitab innovatsiooni ning kuidas leidliku disaini abil saaks leevendada ka majandussurutist. Linlasi üllatab sotsiaalse sisuga etteaste Portugalist "Kerjuste kompanii", kunsti ja tegelikkuse piirid hägustuvad.
Seekordne festivali süda asub Rotermanni kvartalis. Prooviveskis on lisaks kahele näitusele avatud festivali lounge ja õhtuti ka klubi. Elevaatoris on festivalikülalistel võimalik kuni 27.09 tasuta tutvuda näitusega Disainielevaator ning disainigurmaanidel soetada eesti disaini paremikku. Laupäevane moeetendus Nisurukkiveskis püüab leida vastuse küsimusele Miks elu on nii nagu on. Festivali piirkonnad on avatud hilisõhtuni.
Festivalipartnerid on galeriid, muuseumid, sisustuspoed, kellelt on oodata huvitavaid näitusi, performance’id, tootetutvustusi. Sattelliitüritused toimuvad Tarbekunsti-ja Disainimuuseumis (tasuta sissepääas), SooSoo galleriis, Katariina Kirikus, Lühikeses Jalas, Soolalaos jm. Suurepärast tootedisaini demonstreerib välisnäitus Austrian Design Innovation & Technology Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, BIO 21 (Industrial Design Biennial) - valiknäitus auhinnatud töödest ning Poola ja Leedu disaini väljapanek. Töötubades juhendavad disainihuvilisi kogemustega disainered. Üllatusena esinevad disainerid ka kokkadena ning nende roogasid saab maitsta 26.septembril restoranis Novell.
 
Disainiööle eelnev päev on pühendatud professionaalidele. 24.septembril toimub Rotermanni kvartalis seminar "Disainist kannustatud Innovatsioon", mis keskendub seekord kuriossele innovatsioonile ja 25.sptember on pühendatud taaskasutuse teemale. Peaesinejated on Per Mollerup ja Giovanni Benedetti. Õhtul toimuval galal selgitatakse välja aasta parimad arhitektuuris, sisearhitektuuris ja disainis ning avatakse nominentide näitus "Eesti disain ja elukeskkond 2009" . Publikuni jõuab Eesti Disainerite Liidu 20-ndale sünnipäevale pühendatud filmi esmaettekanne. Arvestades Pecha Kucha menu eelmisel festivalil, jätkub ka sel aastal üritus, kus disainerid ja loomeinimesed omavahel suhtlevad ning oma mõtteid ja eluväärtusi jagavad. Kokku on oodata üle tosina 6 minutilise ettekande, nendest pooled välismaalt.
Disainiöö üheks tähtsamaks sündmuseks on EDL ja Tallinn 2011 konkursi Eetiline Eesti Suveniir võitjate välja kuulutamine 25.septembril Arhitektuuri- ja Disainigaleriis. 
25.sptembril toimub traditsiooniline Disainioksjon, mis eelkõige pakub osalejatele võimaluse hankida tuntud disainerite originaalloomingut ja prototüüpe.Oksjonile on oodata tooteid ka välisdisaineritelt. Ka seekordne oksjon on heategevuslik ning aitab noortel tudengitel jätkata disainiõpinguid välismaal.
Nisurukkiveski loob kummitusliku tausta i-phone performace-le 27.septembril.
Jätkame traditsiooni filmida kõiki üritusi ning simultaanselt seda ka näidata festivali erinevates paikades ja internetis. 
Meie partnerid on: MTÜ Disainiöö, Rotermann Eesti OÜ, Tallinn-2011, Valgusfestival, Kinobuss, Plektrum, Helsinki Design Week.

www.disainioo.ee