Keeled

english
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
Disainiöö Tallinnas toimub ajavahemikus 26.-28.september 2008 kutuurifestivali Arts&Lights in Tallinn raames.

 

www.disainioo.ee

 

 

Arts and Lights in Tallinn 26-28.09.2008 ja DISAINIÖÖ
“Kummardus loovusele!”

Mis on festival Arts and Lights in Tallinn ja Disainiöö?


Arts and Lights in Tallinn on 3 päevane loomemajandust, kultuuriturismi ja kaasaegset elustiilii propageeriv festival, mille käigus saab, tutvuda disainisaavutustega Eestist ja mujalt maailmast; osa võtta seminaridest ja töötubadest; külastada festivaliüritusi ning luua uusi kontakte.
Fookus on disainil ja säästlikul elustiilil. Festivali soosib loovuse ja rohelise mõtlemise rakendamist kõigis valdkondades parema elukeskkonna loomise nimel.
Festival hoolitseb selle eest, et linlased ja turistid saavad tutvuvad kultuurinähtustega, mis muidu tähelepanuta jäänud või marginaalsed olnud. Märksõnaks on süntees. Festival osutab aina progresseeruvale protsessile, kus erinevad kultuurivaldkonnad sulanduvad kokku nii, et raske öelda, millega tegu.
Muuseumid, galeriid, esinduskauplused korraldavad spetsiaalseid üritusi, tootetutvustusi, propageerivad kultuurset ajaveetmist. Ettevõtetele, kes asuvad kesklinnast kaugemal, luuakse võimalus 3 päeva jooksul tutvustada oma tooteid festivali tõmbekeskuses - Kultuurikatlas.

Kellele on festival mõeldud:
Üritus on kultuurihuvilistele linlastele, kultuurituristidele, kunsti manageridele, disainiteadlikele ettevõtetele, noortele ning  kultuurialala professionaalidele.

Festivali piirkonnad on:
Laboratooriumi tänav
    Grusbecketagune torn (alumine korrus)
    Plate torn (alumine korrus)
    Köismäe torn
    Hobuveski
Kultuurikatel / Elektrijaam (Põhja pst 27a)
Rotermanni keskus

Raekoja plats

Rahvusooper Estonia Kammersaal
Arhitektuuri- ja Disainigalerii (Pärnu mnt 6)

Festivali majakad:
Festival algab disainseminariga /„Disaineri roll rahvusliku kultuuripärandi loomisel“/ , mis tutvustab erinevate maade disainikogemust. Esinevad tuntud disainerid ja disainistrateegid Inglismaalt, Taanist, Islandist, Soomest, Eestist.


Disainiöö üheks tähtsaimaks sündmuseks on Eesti Disainiauhinna BRUNO võitjate välja kuulutamine ja näitus Arhitektuuri- ja Disainigaleriis. Uudisena on auhinna väljaandmine ettevõtetele design management kategoorias.


Kuidas siduda loovust rohelise mõtlemisega? Kontrastina vanalinna kivimüüridele ja munakivisillutisele avaneb kestet Raekoja platsi helge roheline oaas, mis tuletab meile meelde, et maailma tarbimisharjumused vajaksid ümbermõtestamist.


Laboratooriumi tänaval on tõeline disainilabor, kus tegevust leidub nii lastele kui noortele talentidele.


Köismäe tornis korraldatakse loovust rakendavaid ja säästlikkule tarbimisele orienteeritud töötubasid. Lapsed saavad näha ka Nukuteatri etendusi.


Saab näha ka EKA tudengite äsja kursusetööna valminud toote prototüüpe – toole.


Disainiööl toimub traditsiooniliselt Hobuveskis ka DISAINIOKSJON, kus on võimalik soetada ainulaadseid eesti unikaaldisaini tooteid. 2007.a. oksjoni tulu võimaldas kahel noorel disainitudengil Maris Kasel ja Pent Talvetil jätkata välismaal disainiõpinguid. Ka seekordne oksjon on heategevuslik.


Festival on rahvusvaheline ning on ka seekord Helsinki Design Weeki programmis www.helsinkidesignweek.com/2008/events/. Loodame Design Partners ürituse Pecha Kucha* Night raames näha esinemas väljapaistvaid soome disainereid See on üritus, kus disainerid ja loomeinimesed omavahel suhtlevad. Mõõdukas kogus alkoholi ning vaba mikrofon (á 6 min) on selleks, et jagada mõtteid ning tutvustada oma töid ja tegemisi.


*Pecha Kucha Night autorid on Astrid Klein ja Mark Dytham (Klein Dytham architecture) Esmakordselt toimus Pecha Kucha 2003 Tokyos, nüüdseks on üritus aset leidnud juba 30 riigis üle maailma). www.pecha-kucha.org.


Lisaks omamaiste disainerite loomingu laiemale tutvustamisele on ürituse eesmärgiks tuua igal aastal tähelepanu keskpunkti mõni põnevust pakkuv loominguline rühmitus väljaspoolt Eestit. 2008. aasta külaliseteks on Island, Poola, Portugal. Uurimisretke Islandi disaini ja söögikultuuri on võimalik läbi viia külastades Kultuurikatla II korruse näituseruumi. Näitus avatud ainult 3 päeva! Disainiseminaril on võimalik kuulata ettekannet selle omanäolise maa disainist.
 

Poola disaini kohta saab ülevaate SooSoo galeriid väisates.
 

Ja Portugali valgusmoeshow Light Parade valgub ise tänavatele.
 

Eesti moedisainerite etteasted on magnetina meelitanud publiku tahes missugustesse esinemiskohtadesse. Ka seekord marsib sisse Disainiöösse suurejooneline Fashion Week oma etendustega Kultuurikatlas ning Disainiöö maiuspala Reet Ausi moeshow.
 

Seiklus- ja teadmishimulisi disainisõltlasi ootab üritusi pakkuv merereis 27.septembril Helsinki Design Weekile.
 

Festivalikorraldajad lubavad veel drive-in välikino; tantsu; muusikat ja muid performance-e, mille käigus erinevad kultuurinähtused üheks sulavad.
 

Näitusi, installatsioone, moe-showsid, performance-id, kontserte, välikino, töötubasid ja toote tutvustusi, festivalihinnaga müügiüritusi jt külastajaid harivaid või meelt lahutavaid ettevõtmisi kajastame internetis, festivali lehes, festivali kaardil ning kohalikus ja rahvusvahelises meedias. Jätkame traditsiooni hoida festivalikohad avatud südaööni.
 

Festival Arts and Lights in Tallinn ja Disainiöö on üks üritustest Euroopa Liidu Regioonide Komitee Avatud Uste Päevade raames ning on Tallinn-Euroopa Kultuuripealinn 2011 projektide loetelus. Disainiöö on saanud tunnustuse Tallinna linnalt ja Kultuurkapitalilt.

Kes festivali korraldavad:
Üritust korraldab Eesti Disainerite Liit koostöös MTÜ-ga Disainiöö.

Kontakt:
Ilona Gurjanova leart@estpak.ee 55573687
www.edl.ee