Keeled

english
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
   tootedisainer
   moedisainer
   graafiline disainer
   tekstiilidisainer
   reklaamikunstnik
   klaasidisainer
   nahadisainer
   ehtedisainer
   muu tegevusala
   sisekujundaja
   ettevõte
 

 

Arts and Lights in Tallinn 21-23.09.2007
DISAINIÖÖ 21.09.2007

 

Pildigalerii 2007

picasaweb.google.com/maarja/ArtsLightsInTallinnJaDisaini2007

Arts & Lights in Tallinn on loomemajandust, kaasaegset elustiili ja kultuuriturismi propageeriv kultuurifestival. Festivali eesmärgiks on tuua fookusesse kultuur ja loovus, anda võimalus loovtööstuse esindajatel demonstreerida oma loomingut. Festival soosib loovuse rakendamist kõigis valdkondades parema elukeskkonna loomise, kultuurikaubanduse ja kultuurse meelelahutuse nimel. Festival hoolitseb selle eest, et linlased tutvuvad kultuurinähtustega, mis muidu tähelepanuta jäänud või marginaalsed olnud. Üritused hõlmavad kunsti, teatrit, kino, muusikat, arhitektuuri, disaini, valgust. Festivali raames toimub üritusi nii kultuurihuvilistele linlastele, kultuurituristidele ja loomingulistele liitudele.
   
Avalikkusele mõeldud üritusena on kulminatsiooniks DisainiÖÖ, kus fookuses on eesti disain.  Esimene DisainiÖÖ toimus 2006.a. oktoobris. Disainiööl on võimalik näha eesti disaini kontsentraati Laboratooriumi tänava kolmes linnamüüri tornis, Kultuuritehases ja selle ümbruses Põhja pst-l ning festivalist osavõtvates galeriides. Festivalikülalistele pakutakse spetsiaalselt festivali jaoks loodud valgusinstallatsioone, kontserte, moe-, kino- ja tantsuüritusi ning nad saavad osaleda Disainioksjonis.

Festivali on kaasatud ka muuseumid, galeriid, esinduskauplused, hotellid ning söögikohad, mis on kauem avatud ja korraldavad  spetsiaalseid üritusi, tootetutvustusi, propageerivad kultuurset ajaveetmist ja kaasaegseid elustiili väärtusi. Kaasatakse valgusarhitektid ning linnakeskkond muudetakse nendeks päevadeks valgusküllaseks ning üllatusterohkeks. Oma väljapanekutega esinevad ka disainerid välismaalt.  Linnatänavatele tuleb Drive-in kino. Kunst läheb ka kõrtsi. Söögi- ja joogikohtades korraldatakse näitusi, performance.

Külastajate käsutuses on festivali buss (on&off) ning festivalist osavõtvad ettevõtted märgistatakse spetsiaalse välivalgustusega ning nende asukoht märgitakse numbriga festivali kaardile. Linnakaardid ja spetsiaalse tähistusega valgusfoorid aitavad festivalikülalistel orienteeruda.
.
Arts & Lights in Tallinn ja Disainiöö on välja valitud “Tallinn – Euroopa kultuuripealinn 2011” projektidest, kes osalevad kultuuripealinna programmis. Disainiöö on saanud „Parim Kultuuritegu“ nominendiks ning teeninud ära Kultuurkapitali auhinna.

Festivali korraldaja on Eesti Disainerite Liit. Kaasa aitavad Valgusfestival, Tallinna linn ning sooviavaldanud loomingulised liidud. Disainiöö toimub ja Disainiaasta raames. Tallinna Disainiöö on Helsinki Design Weekˇi eri. www.dee.fi/helsinkidesignweek.com/2007/suomi/ohjelma.php